DSA PlusConsultants klopt Westend in topper KNBB Eredivisie Snooker

SV Groningen maakt rechter rijtje nog spannender met winst op Final Touch

17 maart 2025

PlusConsultants DSA Rijen is weer alleen koploper in de KNBB Eredivisie Snooker '24/'25, na een nipte 4-5 uitzege bij directe concurrent Westend! Zaandam in de elfde ronde op zaterdag 15 maart. Met nog drie wedstrijden te gaan, neemt de Brabantse formatie zo een voorschotje op de landstitel. Onderin maken nog vier teams kans op degradatie, zeker nu SV Groningen zijn tweede zege in drie duels boekte.
 


 
 
Na de 5-4 nederlaag van PlusConsultants DSA tegen nummer drie Final Touch 2 uit Amsterdam, stond de Rijense formatie in winstpartijen gelijk met aartsrivaal Westend!. Dat had begin dit seizoen uit verloren bij DSA, maar hoopte dat thuis in een rechtstreekse confrontatie recht te zetten. De bezoekers Ameer Baksh, René van Rijsbergen en Sybren Sokolowski begonnen echter sterk door respectievelijk van Shahzeb Kamal, Sebas Kan en Ed Geels te winnen. Daarbij had Van Rijsbergen tegen Kan de volle vijf frames nodig.
 
Daarna veerde de thuisploeg op en knokte terug. Van Rijsbergen en Baksh zouden geen partij meer winnen, maar hun Belgische teamgenoot Sokolowski maakte opnieuw het verschil. Door ook Kamal en Kan te verslaan, kwam PlusConsultants DSA Rijen aan vijf wedstrijdpunten. Die 4-5 overwinning voor de zuiderlingen zou wel eens doorslaggevend kunnen blijken in de strijd om het kampioenschap. DSA heeft nu immers één winstpartij meer dan Westend! en Final Touch 2, die bovendien nog tegen elkaar moeten in de dertiende ronde.
 
Final Touch 2 won thuis in Amsterdam afgetekend met 8-1 van Vlaardingen, dat volop in de strijd om behoud en degradatie zit. Kevin en Kendrew Oei wonnen al hun partijen tegen Jerom Meeus, René Tinge en invaller Ramon Groen. Meeus pakte nog wel een 3-2 zege op Dean Mitchell, die wel Tinge en Groen versloeg. Meeus verloor een vijfsetter van Kendrew Oei. Final Touch 2 staat derde, met evenveel winstpartijen als Westend!. Vlaardingen bezet de negende plaats, die aan het eind van het seizoen afscheid van de eredivisie zou betekenen.
 
Immers, de nummers 9 en 10 zakken straks naar de Landelijke Klasse. Een van die twee plaatsen leek lange tijd al gereserveerd te zijn voor het gepromoveerde SV Groningen, maar de noorderlingen boekten in ronde 9 hun eerste winst tegen Snooker Vlissingen en voegden daar in ronde 11 een 6-3 thuiszege op Final Touch 1 uit Amsterdam aan toe. Rik van Winsum won drie keer met 3-1, zowel tegen Zorain Abbass, als Frans en Scott Veling. Kevin Slotboom won van Abbass en Scott Veling, Ronald Rennen haalde het van Frans Veling. Zo staan Groningen en Vlaardingen beide op twee winstpartijen, Final Touch en Vlissingen hebben er elk drie. 
 
Want Vlissingen moest in Vleuten de winst met 7-2 laten aan nummer vier in de stand, Snooker Utrecht. Daar won Hugo van Houten zoals te doen gebruikelijk zijn drie partijen, door het Zeeuwse trio Jacco de Visser, Atong Wu en Evert de Kok af te troeven. In het klassement van Meest Waardevolle Speler leidt Van Houten nu voor Sokolowksi en Geels. Ook Leon Alewijnse, winnaar van het NK 2023, won drie keer, al was het tegen De Visser en Wu met een 3-2-tje. Deze twee gasten versloegen Amar Chedoe, die op zijn beurt wel een punt pakte tegen De Kok.
 
 
 
 
De twaalfde van de veertien speelronden volgt op zaterdag 22 maart.
 
11e speelronde KNBB Eredivisie Snooker '24/'25, zaterdag 15 maart 
Snooker Utrecht (Vleuten) - Snooker Vlissingen (Vlissingen) 7-2
SV Groningen (Groningen) - Final Touch (Amsterdam) 6-3
Westend! (Zaandam) - PlusConsultants DSA (Rijen) 4-5
Final Touch 2 (Amsterdam) - Vlaardingen (Vlaardingen) 8-1
 
Stand KNBB Eredivisie Snooker '24/'25 na 11 van de 14 speelronden
1. PlusConsultants DSA (Rijen) 11-10 (75-24)
2. Westend! (Zaandam) 11-9 (66-33)
3. Final Touch 2 (Amsterdam) 11-9 (65-34)
4. Snooker Utrecht (Vleuten) 11-6 (59-40)
5. Final Touch (Amsterdam) 110-3 (38-61)
6. Snooker Vlissingen (Vlissingen) 11-3 (29-70)
7. Vlaardingen (Vlaardingen) 11-2 (37-62)
8. SV Groningen (Groningen) 11-2 (27-72)

 

Tekst: Peter de Brie
Foto's Westend!-DSA ©John van Gorp
Archieffoto Hugo van Houten DSA-Snooker Utrecht©John van Gorp

Competitie Eredivisie/Topklasse Snooker
Volg ons online