Alles over het finaleweekend NK Snooker 2025 in Westend Zaandam

Oud-kampioenen Alewijnse, Maas en Van Rijsbergen nog in de race!

Een uitgebreide vooruitblik (en terugblik) door Peter de Brie. Plus, alle info/links/prijzengelden/dresscodes op een rij door KNBB Sectie Snooker. Foto's: Corné Kuijpers

04 april 2025

In Westend Zaandam wordt op 5 en 6 april 2025 het finaleweekend van het 37e NK Snooker gehouden. Nog zestien spelers maken kans op het goud, onder wie liefst acht spelers van de thuisclub, maar ook titelverdediger Leon Alewijnse, ex-kampioen Joris Maas en vijfvoudig winnaar René van Rijsbergen. Ook de jonge rijzende ster Hugo van Houten dingt mee naar de hoogste eer.

 




 

ZAANDAM - Tijdens de voorronden op zondag 23 maart streden 120 deelnemers op zes locaties om tickets voor het hoofdtoernooi. Vanuit Doetinchem, Groningen, Lelystad, Rijen, Vleuten en Zaandam wisten zich zo 31 spelers te kwalificeren voor de eindronde in Westend Zaandam. Daar stroomden zij in het schema met de geplaatste spelers, waarna het veld met die laatste 48 kandidaten op 29 en 30 maart werd teruggebracht tot de laatste zestien. Die komen dus aanstaand weekend in actie tijdens het slotweekend.

Titelverdediger is Leon Alewijnse uit Papendrecht, die verrassend het NK 2023 won en zijn kroon langer mocht dragen omdat het kampioenschap vorig jaar geen doorgang vond. De speler van eredivisieteam Snooker Utrecht uit Vleuten liet afgelopen weekend zien dat zijn zege destijds geen toeval was: hij schoof gedecideerd Bobby Jahangir (4-0) en Pascal van Westerop (5-0) terzijde. In de achtste finale neemt Alewijnse het op tegen Henk van der Pluijm van Westend, die clubgenoot Mark Stuten bedwong (5-2).

 

 

Dennis van der Zee uit Leeuwarden, ook een Westend-eredivisiespeler, maakte indruk door zonder frameverlies de Zeeuw Atong Wu (4-0) en Jop Maurits (5-0) te verslaan. De volgende tegenstander van de Fries is ook weer een clubgenoot, Mike van Voorst uit Hoofddorp, die met 5-2 te sterk bleek voor Hagenaar Coen Fool.

Nog een puur Zaandams onderonsje voltrekt zich tussen Sebas Kan en Michael Chung. Kan won al vier keer het NK 6 Reds en twee keer het NK koppels, maar jaagt nog op zijn eerste titel bij de heren. Bij de laatste 32 haalde hij het van Groninger Dennis Krottje (5-2). Chung knokte zich voorbij Brabander Berry Franssen (4-3) en Pascal Sars uit Doetinchem (5-0).

Beresterk kwam ook Hugo van Houten uit Montfoort voor de dag. De jonge kopman van Snooker Utrecht uit Vleuten leidt momenteel het klassement van Most Valuable Player in de KNBB Eredivisie. In Zaandam won hij met 4-0 van Roy Stolk uit Zeist, vijfvoudig NK-winnaar en ooit goed voor zilver op het EK. Typerend was hoe Van Houten in frame twee met een 60-break de tafel leeg speelde na een misser van Stolk die op weg leek naar de gelijkmaker. Daarna versloeg Van Houten Rienus Gennissen (5-1). Hij treft nu Arko te Velde uit Almere, die Johan Koops aftroefde (5-1).

Amsterdammer Dean Mitchell plaatste zich na een 5-4 thriller ten koste van Zorain Abbass en ontmoet nu Westend-speler Shahzeb Kamal uit Vijfhuizen, die met 5-0 de Nederlandse Ier Nick Milne uitschakelde. Kamal won al eens het NK Koppels (2023) en het NK 6 Reds (2024).

 

 

Verderop in het schema komen we weer een Westend-broederstrijd tegen. Ton Berkhout uit Hoorn, runner-up bij het NK Heren in 2006 en drievoudig Nederlands kampioen bij de koppels, haalde de laatste zestien via Michel de Sain (5-0). Berkhout won in 2024 het NK 50+. Zijn tegenstander is Zaandammer Ahmet Bozkurt, die David O'Halloran (4-1) en Raymond Huisman (5-3) passeerde.

Een Brabantse confrontatie dient zich aan tussen twee tegenpolen uit Breda. René van Rijsbergen is vijfvoudig NK-winnaar en kan met een nieuwe titel recordhouder Raymon Fabrie uit Rotterdam (6 titels) evenaren. Van Rijsbergen, kopman van eredivisiekampioen PlusConsultants DSA Rijen, bekend als tactisch, technisch en mentaal sterk, versloeg met 5-2 Jur Kous. Stadgenoot Brian Beekers heeft de reputatie van natuurtalent en potkanon, maar toonde tegen Hagenaar Maurice le Duc ook een taaie matchplayer te zijn (4-3). Daarna klopte hij Sander van den Berg (5-1).

Joris Maas uit Biezenmortel had al koppeltitels en twee keer zilver bij de heren op zak toen hij in 2019 het NK heren won. Afgelopen weekend versloeg de speler van Good Snooker Times uit Veghel met 5-2 Jasha Kiers uit Houten, de verliezend NK-finalist van 2023. Tegenstander van Maas wordt Pieter Kodde uit Doetinchem, die een titanenstrijd tot aan het gaatje uitvocht met Freek Bettonviel uit Nijmegen: 5-4.

De wedstrijden bij de laatste 16, de kwartfinales en de halve finales zijn allemaal best of 9 frames, ofwel: wie als eerste 5 frames pakt, is de winnaar. De finale in Westend Zaandam gaat zondag 6 april over best of 11 frames. De winnaar ontvangt naast de hoogste eer en de grootste beker ook 750 euro. De wedstrijden zijn te volgen via CueScore. Daar staat ook aangegeven welke partijen via een livestream te zien zijn.

 



 

Alles over het NK Snooker 2025 op een rij

Komend weekend ontvouwt zich de slotfase van het NK Snooker 2025 in Westend Zaandam.

Zaterdag 12:00               – Laatste 16

Zaterdag +/- 16:00         – Kwartfinale

Zondag 12:00                 – Halve finale

Zondag +/- 16:00           – Finale

(de geplande 16:00 wedstrijden zijn afhankelijk van voorgaande ronde)

 

Zaterdag om 11:30 openen de deuren van Westend Snooker voor spelers en publiek. Alle spelers kunnen aanmoediging gebruiken, dus wanneer je in de gelegenheid bent, kom dan gezellig kijken.

Buiten dat het gezellig is en dat je de top van Nederland aan het werk ziet, zullen er op zaterdag na de Laatste 16 en op zondag gratis SightRight introductielessen worden verzorgd door SightRight Goldcoach Corné Kuijpers.

Voor wie SightRight nog onbekend is, kan je hier vinden wat het inhoudt, maar nog beter is om het zelf te komen ervaren.

Op zondag zullen de wedstrijden worden begeleid door scheidsrechters Henry Heijting en Jurgen Gruson.

 

Voor alle gekwalificeerde spelers:

Deur open:                     11:30

Melden:                          11:45

Start wedstrijden:          12:00

 

Parkeren kan op parkeerterrein De Burcht, dagtarief € 7,60 (zondag gratis).

 

Let op: De dresscode is B.

Dat wil zeggen gelijk als Dresscode A (Pantalon, Overhemd, Gilet, Nette schoenen), maar het strikje mag je thuislaten.

 

Hoogste Break Prijzen

 

De hoogste Break staat op dit moment op 98 van Henk van der Pluijm.

De prijs voor de hoogste break is € 2,- per punt.

Voor elke century break die gemaakt wordt, keren wij een bonus uit van € 50,-

Daarnaast wordt er een extra geldprijs én een Perzisch Tapijt beschikbaar gesteld door Nowrozy Perzische Tapijten.

Een break van 140 of hoger wordt bovenop de hoogste break prijs en de century bonus beloond met een extra bonus van € 300,- én een Modern Perzisch Tapijt uit de collectie van www.nowrozy.nl

Wanneer de ultieme Maximum Break valt, wordt deze bovenop de hoogste break prijs en de century bonus ook beloond met extra € 500,- én een Traditioneel Perzisch Tapijt uit de collectie van www.nowrozy.nl

 

Wij hopen iedereen dit weekend te mogen verwelkomen in Westend Zaandam. Ben je niet in de gelegenheid, dan is een deel van de wedstrijden te volgen via de livestream. De links naar de wedstrijden worden geplaatst op Cuescore. Wedstrijden worden voorzien van Live Commentaar door Arya Sohrabi, aangevuld met wie er bij hem aanschuift.

 

Alle info & link naar livestream:
https://cuescore.com/tournament/NK+Snooker+2025+-+Hoofdtoernooi+Zaandam/...

 

Eerdere publicaties over het NK Snooker 2025:
NK Snooker 2025 – Eerste weekend hoofdtoernooi
Het Hoofdtoernooi van het NK Snooker 2025

 

 

 

Tekst: Peter de Brie
Tekst "Alles over het NK Snooker op een rij": KNBB Sectie Snooker
Foto's: Corné Kuijpers

NK Snooker
Volg ons online